Środa, 24 kwietnia 2024

Czym się charakteryzuje i jak można inwestować na rynku niedźwiedzia?

2 grudnia 2021

Nazwy takie jak rynek byka czy rynek niedźwiedzia mogą być bardzo mylące dla osób, które nigdy nie inwestowały na giełdzie. Te zwroty są bardzo interesujące, aby dowiedzieć się o nich. Inwestorzy mogą dokonywać świadomych inwestycji poprzez poznanie szczegółów tego trendu rynkowego. Co to jest rynek niedźwiedzia? Jak można na nim inwestować?

Młodzi inwestorzy mogą być często zdezorientowani terminami używanymi w odniesieniu do inwestowania i rynku akcji. Co to jest rynek niedźwiedzia? Jak można sobie z nim poradzić?

Skąd się biorą byki i niedźwiedzie na giełdzie?

Rodowód nazwy rynek niedźwiedzia jest najbardziej popularną teorią. Można ją znaleźć w angielskim powiedzeniu pochodzącym z XVI wieku. Mówi ono: Sell the bearskin before it is caught. Powszechną praktyką było sprzedawanie towarów, których się nie posiadało. Po znalezieniu kupca, handlarz próbował kupić towar po niższej cenie niż oferował innej osobie w nadziei na duże zyski. Handlarze niedźwiedzimi skórami byli ludźmi, którzy dokonywali takich inwestycji.

Polski zwrot "dzielić skórę na niedźwiedziu" może tłumaczyć pochodzenie terminu "niedźwiedzia skóra na giełdzie". Odnosi się to do sytuacji, w której ktoś jest w stanie osiągnąć zaplanowane, ale niepewne zyski. Odnosi się to również do snucia planów nie mających żadnego oparcia w rzeczywistości.

Termin bessa jest synonimem rynku niedźwiedzia. Pochodzi on z francuskiego tłumaczenia słowa decline, diminuer. Odnosi się do specyfiki rynku niedźwiedzia.

Rynek byka jest, wręcz przeciwnie, przeciwieństwem rynku niedźwiedzia, ponieważ ich funkcjonowanie na giełdzie jest zupełnie inne. Rynek byka jest również znany jako bullmarket i pochodzi od francuskiego terminu hausse. Wynika to z różnych sposobów te dwa zwierzęta polują. Agresywny niedźwiedź atakuje swoją ofiarę z góry, podczas gdy byk atakuje swoją ofiarę od dołu, uderzając ją zębami.

Dowiedz się więcej na https://menni.pl/blog/co-to-jest-rynek-niedzwiedzia/eew_njjn

Czym są rynki byka i niedźwiedzia?

Rynek niedźwiedzia na rynku akcji to czas, w którym występuje stały trend spadkowy w kupowanych akcjach. Inwestorzy są bardziej skłonni do sprzedaży akcji w tym okresie. Ten duży wolumen sprzedaży prowadzi do ogromnej podaży, a w konsekwencji do spadku cen akcji. Zdecydowana większość akcji znacząco traci na wartości. Chociaż możliwe jest przewidzenie nadchodzącej bessy, często jest to trudne. Wynika to z faktu, że aby przewidzieć nadchodzące załamanie, należałoby dokonać szczegółowej analizy wszystkich indeksów giełdowych. Niedźwiedzie to osoby, które potrafią z wyprzedzeniem dostrzec nadchodzący spadek.

Rynek byka, który jest przeciwieństwem rynków niedźwiedzia, charakteryzuje się jako okres charakteryzujący się dużym wzrostem cen. Akcje są kupowane przy dużym popycie, więc ceny idą w górę. Byki to ludzie, którzy wierzą, że rynek byka będzie trwał i będzie bardzo zyskowny. Rynek rządzi się swoimi prawami. Akcje są często warte więcej niż są warte, co jest faktem powszechnie znanym, ale wciąż możliwym.

giełda

Rynek niedźwiedzia - kiedy występuje?

Chociaż w teorii rynki byka i rynki niedźwiedzia mogą wydawać się naprzemienne, trudno jest dokładnie określić kiedy. Trendy rynkowe mogą zmieniać się co kilka miesięcy, a nawet co kilka lat. Byłaby to ogromna pomoc dla inwestorów, ale nie jest możliwe przewidzenie, kiedy wystąpi rynek niedźwiedzia lub rynek byka. Jest możliwe, aby narysować krótki wzór kolejności, że każdy etap występuje na rynku akcji.

  • początek recesji
  • pogłębiająca się recesja,
  • ożywienie,
  • ekspansja,
  • maksymalny wzrost,

Początek recesji

To właśnie rynek byka, z tendencją wzrostową, jest zdecydowanie bardziej korzystny i pożądany dla wszystkich traderów.

Jak inwestować na rynku niedźwiedzia?
Traderzy często zamieniają aktywa na gotówkę podczas rynków niedźwiedzia i wtedy skupiają się na tej strategii. Jeśli nie chcesz podejmować zbyt dużego ryzyka, warto poczekać na zakończenie rynków niedźwiedzia i doczekać się końca dekoniunktury. Jest to możliwe do osiągnięcia zysku, ale jest to również nieprzewidywalne. Jest to tak zwana krótka pozycja. Tutaj zarabia się przede wszystkim podczas spadków cen.

Książka Kennetha Little'a "Tame the Slump or Investing In the Bear Market" jest doskonałym źródłem informacji dla tych, którzy dopiero zaczynają inwestować i chcą dowiedzieć się więcej o rynku. Zawiera ona wiele przydatnych wskazówek i informacji, takich jak:

  • Jakie są pułapki na inwestorów?
  • Czym warto handlować na giełdzie?
  • Jak rozpoznawać i wykorzystywać okazje
  • Jaki jest najlepszy czas na inwestowanie w czasach, gdy panuje recesja?

Książka ta jest doskonałą propozycją zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Zawiera blisko czterysta stron cennych porad dotyczących rynku niedźwiedzia.

Inwestowanie jest bardziej opłacalne, jeśli podąża się za aktualnymi trendami rynkowymi. Podczas dekoniunktury najlepiej jest trzymać aktywa w formie gotówki. Ważne jest, aby pamiętać, że rynek akcji ciągle się zmienia. Po rynku niedźwiedzia może nastąpić rynek byka.