Sobota, 22 czerwca 2024

Jak Inicjator Pożyczek może pomóc w uzyskaniu najlepszej pożyczki

12 marca 2020

Pożyczkodawca jest czymś więcej niż tylko źródłem finansowania przy zakupie domu lub refinansowaniu. Dobry kredytodawca może udzielić cennych porad, określić programy kredytowe, które odpowiadają Twoim potrzebom i pomóc Ci uzyskać niskie oprocentowanie. Dla uzyskania najlepszego możliwego doświadczenia, znajdź odpowiedniego partnera i traktuj relację jako coś więcej niż tylko niezbędny krok w transakcji kredytowej.

Co robi Inicjator Pożyczek?

Pomysłodawca współpracuje z pożyczkobiorcami w celu oceny pożyczek i pomaga w zapewnieniu, że pożyczka zostanie sfinansowana w razie potrzeby. Aby to zrobić, inicjatorzy pożyczek znajdują programy pożyczkowe, które pasują do sytuacji pożyczkobiorcy, a także pomagają aplikantom przejść przez ten proces. Pomagają klientom zebrać informacje potrzebne do zamknięcia kredytu, weryfikują je i koordynują, gdy pojawiają się jakiekolwiek pytania podczas gwarantowania kredytu.

Jeśli jesteś na rynku kredytów - lub będziesz w ciągu następnego roku lub dwa razy dowiedzieć się o usługach i opcjach dostępnych dla Ciebie. Wczesne rozpoczęcie rozmowy pozwoli Ci znaleźć odpowiedniego kredytodawcę, uniknąć pułapek i wykonać inne ruchy finansowe, które pomogą Ci się zakwalifikować. Często istnieje opłata za udzielenie pożyczki, którą również musisz zapłacić.

Poznają Twoje potrzeby i okoliczności.

Dobry kredytodawca powinien zadawać mnóstwo pytań. Aby znaleźć właściwą pożyczkę i uzyskać najlepsze oprocentowanie, musi wiedzieć jak najwięcej.

Sytuacja w zakresie zatrudnienia: Pożyczkodawcy potrzebują zrozumienia Twoich dochodów. Jeśli jesteś pracownikiem W2, sprawy są stosunkowo proste. Ale historia twojej pracy, dochody z premii i inne czynniki mogą skomplikować sprawę. W przypadku osób samozatrudnionych lub pracujących jako niezależni kontrahenci, szczególnie ważne jest, aby omówić szczegóły dotyczące zatrudnienia - jak długo prowadzisz działalność, jakiego rodzaju potrąceń używasz i wiele innych.

Nieruchomość, którą kupujesz: W zależności od tego, co kupujesz, twoje opcje kredytowe mogą być ograniczone. Istotne jest, aby omówić szczegóły dotyczące każdej nieruchomości, którą masz na myśli, z kredytodawcą. Na przykład, mieszkania o pewnych cechach mogą nie kwalifikować się do niektórych programów pożyczkowych, ale inne opcje są zawsze dostępne. Jeśli nie wybrałeś konkretnej nieruchomości, po prostu poinformuj kredytodawcę o tym, czego szukasz.

Oni znają twoje opcje kredytowe

Możesz mieć wiele programów pożyczek do wyboru, a wykwalifikowany inicjator dopasuje wszystkie elementy układanki razem, aby znaleźć pożyczkę, której potrzebujesz. Twoje opcje zależą od Ciebie:

  • Twoja historia kredytowa i dochody
  • Wielkość zaliczki, którą zamierzasz wpłacić
  • Gdzie mieszkasz i rodzaj nieruchomości, którą kupujesz
  • Twój status usługobiorcy
  • Twoje istniejące zadłużenie i miesięczne płatności

Szczegółowe plusy i minusy: Dobry kredytodawca wie, które kredyty pasują do różnych kredytobiorców, a najlepsi kredytodawcy pomogą Ci zrozumieć, jak Twoje decyzje wpływają na finanse. Przedstawią oni wiele opcji kredytowych i omówią wady i zalety każdej z nich, pozwalając Ci wybrać to, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Przykładem może być Lynn Whipple, licencjonowana pożyczkodawczyni z Montrose, CO. Jak wyjaśnia, rządowe programy takie jak kredyty FHA pozwalają na przedterminowe spłaty już od 3,5%, ale niska spłata wymaga płacenia miesięcznej składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego na całe życie. Przy kredycie 30-letnim te koszty ubezpieczenia są znaczne. Inne konwencjonalne programy pozwalają na dokonanie podobnej przedpłaty - tak więc nadal będziesz musiał płacić prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego - ale możesz zrezygnować z tego ubezpieczenia, gdy zbudujesz wystarczający kapitał własny w swoim domu.

Która opcja jest najlepsza? To zależy od Twojej sytuacji i Twoich preferencji. Po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami, pomysłodawca pożyczki może przedstawić szczegółowe prognozy, które pomogą Ci zdecydować, którą drogą podążać. Będziesz dokładnie wiedział, jak wygląda Twoja miesięczna spłata, koszty odsetek i koszty ubezpieczenia dla nieruchomości, na którą się zaciągasz. Zamiast zgadywać, który program jest najlepszy, możesz zobaczyć wszystko w dolarach i centach, miesiąc po miesiącu. "Liczby pomagają", mówi Whipple.

Jak znaleźć dobrego pomysłodawcę

Będziesz miał najlepsze doświadczenie w pożyczaniu, jeśli będziesz pracował z pomocnym, rzetelnym i uczciwym kredytodawcą. Aby go znaleźć, zapytaj przyjaciół, rodzinę i zaufanych specjalistów, których polecają. Agenci nieruchomości zazwyczaj mają doświadczenie z lokalnych inicjatorów pożyczek, więc wiedzą, kto sprawia, że życie jest łatwe, a kto nie.

Uważajcie na każdego, kto nie traktuje poważnie waszych zapytań lub szybko obiecuje, że wszystko będzie dobrze. Jak zauważa Whipple, "niespodzianki nigdy nie są dobre" w świecie pożyczającym. Rzeczywiście, nie chcesz się spakować i wyprowadzić z dotychczasowego domu tylko po to, aby dowiedzieć się, że jest problem z finansowaniem. Pomysłodawcy powinni być proaktywni i informować Cię na bieżąco w trakcie całego procesu aplikacyjnego.

Mądrze jest rozejrzeć się po okolicy i znaleźć pożyczki z różnych źródeł.

Tradycyjne banki i unie kredytowe zazwyczaj oferują pożyczki mieszkaniowe za pośrednictwem urzędników udzielających pożyczek na rzecz pracowników. Mogą one mieć nieco ograniczoną ofertę, ale możesz znaleźć to, czego potrzebujesz. Możesz również uzyskać niskie oprocentowanie i opłaty, jeśli masz znaczne depozyty w tych instytucjach.

Brokerzy hipoteczni robią zakupy wśród wielu kredytodawców, zamiast afiliować się z jakąkolwiek konkretną instytucją. Z brokerami może być więcej miejsca na negocjowanie opłat. Jednak ostateczna decyzja o udzieleniu kredytu jest daleka od brokera, z którym tworzysz relację.

Niezależni pożyczkodawcy występują w różnych formach. Mogą oni finansować swoje własne pożyczki i korzystać z lokalnych oddziałów i lokalnych ubezpieczycieli, lub mogą działać całkowicie online. Pożyczkodawcy ci zdobyli w ostatnich latach udział w rynku i mają reputację szybko zamykających kredyty, co może pomóc, jeśli jesteś na krótkiej linii czasu.

Terminologia i tytuły mogą być mylące, więc zapytaj jak działają potencjalni pożyczkodawcy. Ponadto, pożyczkodawca może pracować na kilka sposobów: Oferowanie bezpośrednich, prywatnych pożyczek, jak również pośrednictwo w udzielaniu pożyczek lub zapewnienie dostępu do finansowania z banków.