Sobota, 24 lutego 2024

Dofinansowania Unijne dla firm już istniejących - 2020

22 maja 2020

Fundusze unijne, które trafiają do Polski dają możliwość na rozwój dla wielu różnych firm. Oczywiście tyczy się to różnorodnych etapów, od powstania danej firmy, po wdrażanie ciekawych rozwiązań technologicznych, unowocześniania parku maszynowego, itd. Ze środków unijnych korzysta wielu przedsiębiorców. Nie wszystkie firmy mogą jednak liczyć na przyznanie środków unijnych. Warto więc dowiedzieć się, kiedy konkretnie na taką dotację będzie można liczyć. W zdecydowanej większości przypadków okazuje się ona pomocna.

Zdobycie środków na rozpoczęcie własnego biznesu

Dotacje unijne pozwalają na zdobycie środków na rozpoczęcie własnego pomysłu, a więc trzeba mieć wizję oraz pomysł na działalność gospodarczą, a potem swoje plany konsekwentnie wcielać w życie. Najważniejsze jest to, aby oferowane produkty lub też usługi wyróżniały się na tle tych konkurencyjnych. Dzięki temu firma zyska szansę rozwoju na terenie swojego miasta, ale też w całym kraju. Tym samym nie powinno być żadnych problemów ze zdobywaniem nowych klientów dla swojej działalności, aby zarabiać naprawdę niezłe pieniądze. 

Programy unijne są dużym ukłonem w stronę pracodawców. Tyczy się to też tych firm, które na rynku już istnieją i potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego, aby móc się rozwijać na różnych płaszczyznach. Jeśli jednak właściciele firm chcą otrzymać dotację muszą przedstawić odpowiednim organom idealny biznes plan na rozwinięcie własnej działalności. Praca nad jego stworzeniem może być dość czasochłonna, ale na pewno bardzo opłacalna. W ten sposób wykorzystuje się niemały ludzki potencjał, ale też wszystkie dostępne obecnie technologie.

Jednym z najchętniej wybieranych programów unijnych jest ten o nazwie POIR "Szybka Ścieżka". To największy program dotacyjny, który pomaga w realizowaniu wszelkich prac badawczych i rozwojowych. Tym samym środki zdobywa się na badania naukowe, rozwój technologiczny czy też wdrażanie innowacyjnych pomysłów. Można też stanąć w szranki w różnych konkursach unijnych, takich jak "Badania przemysłowe oraz prace rozwojowe realizowane przez różne przedsiębiorstwa".

Z jakich programów unijnych można skorzystać?

Istnieje wiele różnych programów unijnych, z których obecnie można skorzystać. Wśród nich warto wymienić chociażby "Aktywność międzynarodową małopolskich MŚP", "Projekty badawczo-rozwojowe przeznaczone dla przedsiębiorstw w województwie Małopolskim", "Innowacje w MŚP skierowane do województwa Śląskiego", czy też "Rozwój MŚP przeznaczony dla województwa Podkarpackiego".

Starać się o dotacje z aktualnie dostępnych programów unijnych dla istniejących firm można w różnego rodzaju instytucjach lub też wyszukać daną dotację w wyszukiwarce internetowej. To właśnie tam będą znajdować się wszystkie najistotniejsze informacje na temat ewentualnego składania wniosków i warunków przyznawania dotacji. Dzięki temu zainteresowani przedsiębiorcy dowiedzą się, co muszą zrobić, aby otrzymać wskazaną dotację dla swojej firmy, tak aby ją rozwinąć. Warto przeanalizować wszystkie możliwe dotacje z funduszy europejskich.

Chcesz skorzystać z programu a nie wiesz jak zacząć? Zwróć się o pomoc do specjalistów ! Więcej na https://www.a1europe.pl/ >>