Środa, 24 kwietnia 2024

Co musisz wiedzieć o studenckich pożyczkach dla pielęgniarek

25 marca 2020

Zostanie pielęgniarką to bardzo szanowany wybór kariery, ale droga do uzyskania certyfikatu nie jest tania. Koszt ten może być wygórowany dla wielu osób chcących podjąć pracę w tym zawodzie, co sprawia, że studenckie pożyczki ratują życie.

Mimo to, pożyczki muszą być spłacone, a gdy przychodzi czas na rozpoczęcie spłaty, koszt może być dużym obciążeniem finansowym. Czy dopiero zaczynasz swoją edukację lub już ukończyłeś szkołę, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie opcje spłaty kredytu. Wiele programów wybaczania kredytów dotyczy pielęgniarek, zarówno na poziomie federalnym jak i stanowym. Większość z nich wymaga pracy w społecznościach, w których nie ma wystarczających środków finansowych, często przez co najmniej dwa lata, ale niektóre lub wszystkie pożyczki mogą być wybaczone.

Poniżej znajduje się lista dostępnych programów federalnych i stanowych, w tym jakie zawody pielęgniarskie się kwalifikują i jaką pomoc można uzyskać.

Opcje spłaty kredytu federalnego

Anulowanie lub rozładowanie kredytu Perkins

Jeśli masz pożyczkę Perkins, niskooprocentowaną pożyczkę dla studentów o znaczących potrzebach finansowych, możesz być w stanie ją wypisać lub anulować. (Na dzień 30 czerwca 2018 roku nie było dalszych rozproszenia pożyczek Perkins, ale jeśli zaciągnąłeś pożyczkę Perkins przed tym terminem, nadal możesz ją odwołać). 1 2

Pielęgniarki mogą otrzymać do 100% swoich kredytów Perkins anulowanych po pięciu latach pracy w swojej dziedzinie. (Każdy rok służby anuluje większy procent kapitału pożyczki i narosłych odsetek). Ponadto, specjalne okoliczności mogą uzasadniać całkowite zwolnienie z pożyczki, co oznacza, że zostaniesz w pełni ułaskawiony od spłaty. Warunki zwolnienia są wąskie, w tym bankructwo, trwałe inwalidztwo, zamknięcie placówki oświatowej przed ukończeniem studiów lub śmierć.1

Jak aplikować

Aby ubiegać się o anulowanie lub zwolnienie, należy skontaktować się ze szkołą, która udzieliła kredytu Perkins lub z pracownikiem ds. kredytów. Biuro pomocy finansowej szkoły lub pracownik obsługi klienta dostarczy Ci niezbędne formularze i instrukcje.1

Korpus Pielęgniarek (NURSE Corps)

NURSE Corps spłaci do 85% twojego zadłużenia z tytułu kredytu pielęgnacyjnego, jeśli pracujesz w jednym z tysięcy krajowych zakładów o krytycznym niedoborze lub uczysz pielęgniarstwa w uprawnionej instytucji. Pielęgniarki zarejestrowane (RN), pielęgniarki zarejestrowane w ramach zaawansowanej praktyki (APRN) oraz członkowie wydziałów pielęgniarskich otrzymają 60% zaległego salda, zobowiązując się do zawarcia wstępnej dwuletniej umowy o świadczenie usług oraz dodatkowe 25%, jeśli będą pracować przez trzeci rok. Obiekty o krytycznym niedoborze to publiczne lub prywatne obiekty nienastawione na zysk obsługujące HPSA.3

Jak aplikować

Aby zgłosić się do programu NURSE Corps, należy założyć konto na portalu NURSE Corps i złożyć wniosek online. (Możesz się upewnić, że Twoja szkoła pielęgniarska kwalifikuje Cię do programu, sprawdzając Bazę Danych Akredytowanych Instytucji i Programów Pocztowych (DAPIP).

Krajowy Korpus Służby Zdrowia (NHSC)

NHSC jest kolejną inicjatywą federalną, która zapewnia stypendia i możliwości spłaty pożyczek dla świadczeniodawców opieki zdrowotnej, takich jak pielęgniarki, które chcą pracować w obszarach kraju o ograniczonym dostępie do opieki. Uczestnicy pełnoetatowi mogą otrzymać od 30.000 do 50.000 dolarów z funduszy na spłatę pożyczek na początkowe dwuletnie zobowiązanie; osoby pracujące na niepełny etat od 15.000 do 25.000 dolarów.

Dodatkowo, program ten oferuje program spłat pożyczek Substance Use Disorder Workforce oraz program Wspólnoty Wiejskiej. Niektóre stany, w tym Alabama i Hawaje, polegają na programach NHSC zamiast na własnych programach spłaty pożyczek pielęgnacyjnych.

Aby kwalifikować się do tego programu, musisz posiadać licencję pielęgniarki (w tym ze specjalizacją psychiatryczną) lub dyplomowanej pielęgniarki-pielęgniarki-śpiewicy.

Jak aplikować

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową programu. Wniosek wraz z dokumentacją towarzyszącą można złożyć online za pośrednictwem Portalu Obsługi Klienta Federalnego Biura Zdrowia (BHW).

Wybaczanie pożyczek dla służb publicznych (PSLF)

Public Service Loan Forgiveness (PSLF) jest cennym programem dla każdego odbiorcy federalnej pożyczki bezpośredniej, który pracuje w pełnym wymiarze godzin dla uprawnionego pracodawcy, takiego jak agencja rządowa lub organizacja non-profit.4 Program ten wybacza zaległe saldo pożyczek studenckich po 10 latach lub 120 kwalifikujących się płatności w ramach niektórych federalnych planów spłat. Płatności dokonywane w ramach zarówno planów spłat zależnych od dochodów (IDR), jak i 10-letniego Standardowego Planu Spłat kwalifikują się, ale należy również spełnić wszystkie dodatkowe warunki programu.

Jak aplikować

Po złożeniu 120 płatności, lub 10 lat płatności kwalifikowanych, wypełnij wniosek PSLF i prześlij go faksem lub pocztą do FedLoan Servicing, pracownika Departamentu Edukacji USA zajmującego się obsługą kredytową programu. Płatności muszą być dokonane po 1 października 2007 r., aby można było zaliczyć je do ogólnej liczby płatności.

Poszczególne stany - pielęgniarki studenckie Wybaczanie pożyczek

Istnieje wiele innych możliwości wybaczania pożyczek, w zależności od stanu, w którym mieszkasz. Oto podział według stanu:

Alaska

Alaska oferuje program SHARP, który działa podobnie jak NURSE Corps. SHARP oferuje studentom wybaczenie kredytowe dla pielęgniarek, RN-ów, specjalistów od pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz certyfikowanych pielęgniarek-pielęgniarek, które zgadzają się na pracę w obszarach o krytycznym niedoborze personelu na okres dwóch lat. Roczna nagroda wynosi $20,000 lub $27,000 w zależności od tego, jak trudne są do obsadzenia stanowiska.5

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych na Alasce.

Arizona

Program Spłat Pożyczek Stanu Arizona (SLRP) oferuje opcje spłat pożyczek dla osób pracujących dla organizacji non-profit lub prywatnych praktyk rolniczych. Pielęgniarki pracujące w pełnym wymiarze godzin oraz dyplomowane pielęgniarki-pielęgniarki-pielęgniarki mogą otrzymać od 40,000 do 50,000 dolarów w zamian za dwuletni kontrakt na usługi w federalnie wyznaczonym obszarze niedoboru personelu medycznego (HPSA) lub obszarze Arizona Medically Underserved Area. (Osoby niepełnoletnie mogą otrzymać od 20 000 do 25 000 USD) Mniejsze kwoty są dostępne w trzecim roku i później, jeśli będą kontynuowane w programie.6

Możesz ubiegać się o SLRP w Arizonie za pośrednictwem strony internetowej Arizona Department of Health Services.

Kalifornia

Jeśli masz tytuł licencjata w dziedzinie pielęgniarstwa i jesteś obecnie licencjonowany jako RN w Kalifornii, możesz być uprawniony do Bachelor of Science Nursing Loan Repayment Program (BSNLRP). Uczestnicy wymieniają rok pracy w wyznaczonym regionie Kalifornii na nagrodę w wysokości do 10.000 USD. Do kwalifikowanych obiektów należą obiekty o krytycznym zapotrzebowaniu na personel, określone przez stan Kalifornia. Najlepsza część? Możesz otrzymać do trzech nagród, aż do 30.000 USD na spłatę kredytu.7

Więcej szczegółów można uzyskać na stronie internetowej California's Office of Statewide Health Planning and Development.

Colorado .

Colorado Department of Public Health and Environment oferuje program o nazwie Colorado Health Service Corps. Program ten oferuje pielęgniarkom i zaawansowanym pielęgniarkom praktykom możliwość spłacania pożyczek studenckich przy jednoczesnym wspieraniu obszarów niedostatecznie rozwiniętych. Pielęgniarki mogą otrzymać 50,000 dolarów za pracę w pełnym wymiarze godzin i 25,000 dolarów za pracę w niepełnym wymiarze godzin, jeśli zgodzą się na trzyletni staż w kwalifikującym się HPSA. Okno na aplikacje jest zazwyczaj otwarte przez 30 dni.8

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Zdrowia Publicznego i Środowiska w Kolorado.