Sobota, 20 lipca 2024

Jak uzyskać kredyt bankowy

20 kwietnia 2020

Pożyczka może pomóc w zapłaceniu za potrzebne rzeczy, gdy nie masz gotówki, ale pożyczanie pieniędzy może być skomplikowane. Rozpoczęcie procesu ubiegania się o pożyczkę bankową bez zrozumienia ins and outs może spowodować odrzucenie Twojego wniosku o pożyczkę. Dowiedz się, czego możesz się spodziewać i co możesz zrobić z wyprzedzeniem, aby zwiększyć szanse na otrzymanie zatwierdzenia.

Zrozumcie swój kredyt

Zazwyczaj potrzebujesz kredytu, aby uzyskać pożyczkę bankową. Ponadto, Twój kredyt często będzie dyktował rodzaj pożyczki i warunki kredytowania, jakie przyzna Ci kredytodawca. Oznacza to, że powinieneś mieć historię zaciągania i spłacania pożyczek, aby otrzymać pożyczkę. Jak uzyskać pożyczkę, gdy potrzebujesz pieniędzy, jeśli nie masz kredytu?

Musisz gdzieś zacząć, a to z reguły oznacza pożyczanie mniej pieniędzy z wyższym oprocentowaniem. Możesz również wziąć pod uwagę innych kredytodawców, takich jak kredytodawcy internetowi, którzy często są skłonni przyjrzeć się aspektom swojej historii finansowej wykraczającym poza kredyt, kiedy decydują się na udzielenie kredytu. Kiedy już rozwiniesz silną historię kredytową, kredytodawcy będą pożyczać Ci więcej - i to przy niższym oprocentowaniu.

Możesz przejrzeć swój kredyt za darmo i otrzymać jeden bezpłatny raport rocznie od wszystkich trzech głównych agencji kredytowych: Experian, TransUnion, i Equifax. Przejrzyj swoją historię kredytową, aby zobaczyć, co pożyczkodawcy zobaczą, gdy poprosimy o pożyczkę. Jeśli nie ma tam zbyt wiele, uzyskanie kredytu będzie na ogół trudniejsze, ponieważ pożyczkodawcy nie są w stanie ocenić twojego ryzyka jako pożyczkobiorcy. Oznacza to, że możesz być zmuszony do zbudowania kredytu przed jego uzyskaniem poprzez stopniowe dodawanie kredytów do swojej historii.

Upewnij się, że naprawisz wszelkie błędy w swoich plikach kredytowych, ponieważ czynią cię ryzykownym pożyczkobiorcą w oczach pożyczkodawców i zmniejszają twoje szanse na uzyskanie dobrej pożyczki.1

Zdecyduj się na kwotę kredytu bankowego.

Pamiętaj, że pożyczka nie jest darmowa - w końcu będziesz musiał spłacić pożyczoną kwotę wraz z odsetkami do banku lub innego kredytodawcy. Jeśli nie spłacisz pożyczki na czas, Twoja ocena kredytowa może spaść.2 Dlatego ważne jest, abyś rozliczył się z właściwą kwotą pożyczki.

Weź pod uwagę kwotę, której potrzebujesz, na podstawie tego, co planujesz zrobić z pieniędzmi. Ale również weź pod uwagę, jakie mogą być Twoje regularne spłaty kredytu i czy możesz nadążyć za nimi w zależności od okresu spłaty kredytu, czy to miesięcznie czy kwartalnie.

Dobrym pomysłem jest również przeprowadzenie wstępnych obliczeń kredytowych przed rozliczeniem się z kwoty kredytu. Dzięki temu możesz zobaczyć, ile zapłacisz za pożyczkę o określonej wysokości i jak inna kwota pożyczki (lub okres kredytowania, lub oprocentowanie) może zaoszczędzić pieniądze. Istnieje wiele narzędzi online, które pomogą Ci obliczyć wysokość pożyczki. Oczywiście, oprocentowanie kredytu i warunki kredytowania mogą sprawić, że Twoje ostateczne raty kredytu będą się nieco różnić.

Określ rodzaj potrzebnej Ci pożyczki bankowej

Następnie dowiedz się, jakiego rodzaju pożyczka bankowa jest Ci potrzebna. Rodzaj pożyczki zależy od tego, co planujesz zrobić z pieniędzmi. Niektóre popularne typy pożyczek obejmują:

 • Kredyty samochodowe na zakup pojazdu
 • Kredyty mieszkaniowe (kredyty hipoteczne), w tym drugie kredyty hipoteczne na zakup domu lub zaciągnięcie pożyczki na poczet kapitału własnego w Twoim domu
 • Pożyczki prywatne, które mogą być wykorzystane do prawie każdego celu
 • Pożyczki biznesowe na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności
 • Kredyty studenckie na cele edukacyjne
 • Szybkie kredyty, które mogą zapewnić szybką gotówkę w nagłych wypadkach

Niektórzy pożyczkodawcy mogą pozwolić Ci na zaciągnięcie pewnego rodzaju pożyczki, która nie odpowiada Twojemu szczególnemu zapotrzebowaniu na nią. Na przykład, można na ogół wziąć osobistą pożyczkę na pokrycie kosztów leczenia, naprawy domu lub innych wydatków. Jednakże, inne rodzaje pożyczek muszą być wykorzystane na konkretny cel. Na przykład, zazwyczaj trzeba użyć kredytu hipotecznego, aby kupić dom. Ponadto, możesz nie kwalifikować się do wszystkich rodzajów kredytów. Aby uzyskać kredyt studencki, na przykład, zazwyczaj trzeba przedstawić dowód zapisania się na studia.

Zdecyduj, gdzie pożyczyć pieniądze

Kiedy już będziesz miał pojęcie o swoim kredycie, rodzaju i kwocie pożyczki, rozejrzyj się za pożyczkodawcą. Balance dostarcza listy najlepszych kredytodawców hipotecznych i osobistych firm pożyczkowych, abyś mógł porównać poszczególnych kredytodawców.

Ponownie, rodzaj pożyczki, który chcesz, może dyktować wybór pożyczkodawcy. Niektóre instytucje nie oferują pożyczek biznesowych ani studenckich. Rozpocznij wyszukiwanie w instytucjach najbardziej znanych z udzielania niedrogich kredytów tego typu, które chcesz. Na przykład, przejdź przez szkolne biuro pomocy uczniom, aby uzyskać pożyczkę edukacyjną, zanim pójdziesz do banku po pożyczkę studencką.

Banki i unie kredytowe są dobrym miejscem na zakupy większości pożyczek. Sprawdź w kilku instytucjach i porównaj stopy procentowe i koszty. Pożyczki Peer-to-Peer i inne źródła pożyczek rynkowych również powinny być na Twojej liście. Pożyczkodawcy internetowi oferują inną opcję, ale jeśli pójdziesz tą drogą, trzymaj się renomowanych stron internetowych.

Niektórzy ludzie pożyczają pieniądze od prywatnych pożyczkodawców, takich jak przyjaciele czy rodzina. Chociaż może to ułatwić zatwierdzenie i utrzymać koszty na niskim poziomie, może to również powodować problemy. Upewnij się, że umieściłeś wszystko na piśmie, aby wszyscy byli na tej samej stronie - pieniądze mogą zrujnować relacje, nawet jeśli kwoty w dolarach są małe.

Unikaj drogich kredytów i drapieżnych kredytodawców, którzy często oszukują cię w pożyczce, do której się nie kwalifikujesz lub na którą cię nie stać. To jest kuszące, aby wziąć wszystko, co można uzyskać, gdy zostałeś odrzucony wielokrotnie i nie wiem, jak inaczej uzyskać pożyczkę na pieniądze, których potrzebujesz. Jednak nie jest to tego warte - pożyczą ci pieniądze, ale znajdziesz się w dziurze, z której trudno lub nie można się wydostać.

Najdroższą opcją są zazwyczaj wysokoprocentowane pożyczki krótkoterminowe. Podobnie, rekiny pożyczkowe, które narzucają warunki spłaty pożyczek, które są praktycznie niemożliwe do spełnienia, mogą być wręcz niebezpieczne.

Zrozumieć pożyczkę

Zanim dostaniesz kredyt bankowy, spójrz, jak działa kredyt. Jak spłacisz ją co miesiąc czy wszystko na raz? Jakie są koszty odsetek? Czy musisz spłacać w określony sposób (być może pożyczkodawca wymaga, abyś spłacał je elektronicznie poprzez swoje konto bankowe)? Upewnij się, że rozumiesz, w co się pakujesz i jak wszystko będzie działać, zanim pożyczysz pieniądze. Rozsądnie jest również ponownie włączyć warunki pożyczki do kalkulatora kredytowego i przejrzeć tabelę amortyzacyjną (niezależnie od tego, czy budujesz ją samodzielnie, czy też pozwalasz na to komputerowi), abyś mógł zaplanować budżet na pożyczkę i zobaczyć, jak z czasem będzie ona spłacana.

Zdobądź pożyczkę, z którą naprawdę możesz sobie poradzić - taką, którą możesz wygodnie spłacić i która nie przeszkodzi Ci w robieniu innych ważnych rzeczy (jak oszczędzanie na emeryturę czy odrobina zabawy). Dowiedz się, ile twojego dochodu przeznaczysz na spłatę kredytu - kredytodawcy nazywają to stosunkiem długu do dochodu - i pożyczaj mniej pieniędzy, jeśli nie podoba ci się to, co widzisz. Wielu kredytodawców chce, aby stosunek ten wynosił mniej niż 36%.3

Ubiegaj się o pożyczkę

Pożyczka bankowa jest już gotowa:

 • Wyraziłaś swój kredyt
 • Rozliczane na podstawie kwoty pożyczki
 • Wybrany najlepszy rodzaj pożyczki
 • Zakupy konkurencji
 • Uruchomić numery

W tym momencie możesz udać się do wybranego przez siebie pożyczkodawcy i złożyć wniosek. Proces jest łatwy do rozpoczęcia: Po prostu powiedz pożyczkodawcy, że chcesz pożyczyć pieniądze i powiedz mu, co zamierzasz zrobić z pieniędzmi (w razie potrzeby). Wyjaśnią oni kolejne kroki oraz czas trwania procesu.

Wypełniając wniosek, podasz informacje o sobie i swoich finansach. Na przykład, będziesz musiał przynieść identyfikację, podać adres i numer ubezpieczenia społecznego (lub równoważny) oraz dostarczyć informacje o swoich dochodach.