Sobota, 20 lipca 2024

Jak uzyskać kartę kredytową ze złym kredytem

2 kwietnia 2020

Osoby, które mają złą ocenę kredytową - zazwyczaj poniżej 5801 - mają najmniej opcji dla kart kredytowych. Dzieje się tak, ponieważ niewielu wydawców kart kredytowych chce podjąć ryzyko związane z przedłużeniem limitu kredytowego, za który mogą nie otrzymać zapłaty. Im niższa ocena kredytowa, tym trudniej będzie uzyskać zatwierdzenie dla karty kredytowej - ale nie jest to całkowicie beznadziejne. Istnieją opcje dla tych, którzy mają zły kredyt.

Poznaj swój wynik punktowy

Zapewne wiesz, że masz zły kredyt, ponieważ wcześniej ubiegałeś się o kartę kredytową, pożyczkę lub inną usługę opartą na kredycie i odmówiono ci jej udzielenia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź swoją ocenę kredytową, aby zobaczyć na czym dokładnie stoisz.

Możesz poprosić o raport kredytowy za pośrednictwem jednej lub wszystkich trzech głównych firm zajmujących się raportowaniem kredytów konsumenckich: Equifax, Experian, lub Transunion. Prawo federalne2 wymaga, aby każda z nich co 12 miesięcy przekazywała Ci jedną bezpłatną raport kredytowy, ale musisz o nią poprosić.

Alternatywnie, możesz uzyskać darmowe wersje swoich wyników kredytowych na stronach takich jak CreditKarma.com lub CreditSesame.com. Możesz również otrzymać ocenę kredytową automatycznie w mailu po otrzymaniu odmowy przyznania kredytu, jeśli Twoja ocena kredytowa była powodem odmowy.

Uważaj na strony internetowe, które twierdzą, że oferują bezpłatne wyniki punktowe, jako przykład zapisania się do abonamentowej usługi monitorowania kredytów. Jeśli musisz podać numer swojej karty kredytowej, aby uzyskać "darmową" ocenę zdolności kredytowej, jest to pewien znak, że zapisujesz się do próbnej subskrypcji i zostaniesz obciążony kosztami, jeśli nie zrezygnujesz.

Nie trać czasu na karty dla ludzi z dobrym kredytem

Unikaj ubiegania się o karty kredytowe przeznaczone dla osób z wysoką oceną zdolności kredytowej tylko sprawdzić, czy można uzyskać zatwierdzenie. Jest bardzo prawdopodobne, że zostaniesz odrzucony, a dodatkowe aplikacje mogą jeszcze bardziej zniszczyć Twoją ocenę kredytową.

Zazwyczaj można powiedzieć, że karta kredytowa jest przeznaczona dla kogoś, kto ma doskonały kredyt dzięki korzyściom, jakie oferuje. Karty kredytowe z doskonałymi nagrodami, niskimi APR i promocyjnymi stopami procentowymi są prawie zawsze skierowane do konsumentów z doskonałymi kredytami. Wnioskodawcy z niską oceną zdolności kredytowej są zazwyczaj odrzucani.

Znajdź Najlepsze Karty Kredytowe dla Osób z Złym Kredytem

Większość kart Saldo określił jako najlepsze karty dla osób, które mają zły kredyt są zabezpieczone karty. Wielu kredytobiorców odrzuca zabezpieczone karty kredytowe, ponieważ karty te wymagają od posiadaczy kart złożenia depozytu zabezpieczającego przed przekroczeniem limitu kredytowego.

Jednakże, posiadanie zabezpieczonej karty kredytowej, która zgłasza się do głównych biur jest lepsze niż brak karty kredytowej w ogóle. Tak długo, jak jesteś odpowiedzialny za swoje płatności i nie zalegasz z płatnościami, Twój depozyt zostanie Ci zwrócony. A wiele zabezpieczonych kart kredytowych może być zamienionych na niezabezpieczone karty kredytowe po roku terminowych płatności.

Sklepy detaliczne mają również reputację zatwierdzających aplikantów, którzy mają zły kredyt. Masz większe szanse na zatwierdzenie karty kredytowej o ograniczonym przeznaczeniu, która może być używana tylko w tym sklepie, niż karty kredytowej wspieranej przez Visa lub MasterCard. Istnieją również inne niezabezpieczone karty kredytowe dla osób z niewłaściwym kredytem. Należy jednak mieć świadomość, że tego typu karty kredytowe, w tym karty detaliczne, zazwyczaj mają niskie limity kredytowe i wysokie oprocentowanie. Najlepszym sposobem zarządzania taką kartą jest pobieranie jedynie niewielkiej kwoty i spłacanie salda w całości każdego miesiąca.

Jeśli to właśnie depozyt zabezpieczający powstrzymuje Cię przed otrzymaniem zabezpieczonej karty kredytowej, zacznij co miesiąc wpłacać 50 dolarów na konto oszczędnościowe. W ciągu sześciu miesięcy, będziesz miał 300 dolarów, aby umieścić w kierunku zabezpieczonej karty kredytowej. Niektóre z tych pieniędzy mogą być wykorzystane do dbania o opłaty aplikacyjne, a reszta może być umieszczona w kierunku salda karty kredytowej. Tak, na początku będziesz miał niski limit kredytowy, ale dotyczy to również niezabezpieczonych kart kredytowych na zły kredyt.

Uważaj na te rodzaje kart.

Uważaj na fee harvester, czyli karty kredytowe subprime, które pobierają wysokie opłaty z góry, które pochłaniają większość twojego limitu kredytowego. Chociaż prawo federalne3 ogranicza wysokość opłat do 25% limitu kredytowego, co najmniej jeden wystawca kart kredytowych subprime obejrzał prawo, oceniając opłatę w wysokości $90 zanim karta kredytowa zostanie kiedykolwiek wydana. Karty kredytowe wydane przez banki First Premier4 i Credit One5 są przykładami kart kredytowych, od których można się trzymać z daleka.

Karty przedpłacone są często reklamowane jako opcja dla osób mających zły kredyt, ale tak naprawdę nie są to karty kredytowe. Karty przedpłacone wymagają wpłaty depozytu, zanim będzie można ich używać do dokonywania zakupów. Ale w przeciwieństwie do bezpiecznych kart kredytowych, zakupy dokonane kartą przedpłaconą są potrącane z salda. Karty przedpłacone również nie poprawiają jakości kredytu, ponieważ nie podlegają głównym biurom kredytowym. (Nie mogą, ponieważ nie są produktem kredytowym).

Cel: Przenieś się na lepsze karty

Nie oczekuj, że ta tymczasowa sytuacja z kartą kredytową będzie idealna. Karty kredytowe dla osób z złym kredytem nie mają najbardziej atrakcyjnych warunków karty kredytowej. Depozyty zabezpieczające, opłaty roczne, wysokie oprocentowanie i niskie limity kredytowe są jednymi z cech, z którymi możesz mieć do czynienia, ale tylko na krótki czas.

Twoim celem jest, aby zapłacić rachunek na czas i poprawić swój kredyt, dzięki czemu można zakwalifikować się na coś lepszego, co można zrobić w około 12 do 18 miesięcy, jeśli jesteś odpowiedzialny z kredytem. Niektóre zabezpieczone karty pozwalają również na przejście na niezabezpieczoną kartę kredytową bez konieczności zamykania konta.

Usprawnij swój kredyt dzięki monitorowaniu i edukacji

Duża część pracy nad stworzeniem lepszej karty kredytowej polega na tym, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zarządzać swoimi finansami i poprawić swój kredyt. Niektóre renomowane organizacje, które oferują doradztwo kredytowe, to National Foundation for Credit Counseling, Advantage Credit Counseling Service i Clearpoint. Wielu wydawców kart kredytowych oferuje również środki na edukację finansową dla swoich posiadaczy kart.

Wielu wydawców kart kredytowych oferuje również swoim klientom narzędzia do kontroli kredytowej, dzięki którym mogą oni sprawdzać swoje wyniki ponad rok rocznie. Narzędzia te nie tylko pomogą Ci dowiedzieć się, kiedy Twój kredyt się poprawia, ale również mogą pomóc chronić Cię przed oszustwami.